Mariliisi ajaveeb

Friday, February 17, 2006

Lõpp hea kõik hea!

Niisiis oli see Jaanuaris vaheajal, kui hakkasime me Slovakkiasse sõitma . Isa sõber ja ta lapsed olid ka meiega reisile tulnud. Ees ootas meid pikk sõit, läbi Leedu, Läti ja Poola. Kui olime juba Läti Leedu piiri lähedal, juhtus meil autoga väike õnnetus. Mitte midagi tõsist, vaid auto oli natukene rikkis. Siis hakkas juba õhtupoolik kätte jõudma ning pimedaks minema. Otsustasime kutsuda parandaja, kes uuriks, mis autol viga on. Probleem oli aga see, et keegi ei osanud hästi Läti keelt. Niisiis rääkis isa vene keeles ja parandaja sai aru ka natukene. Aga parandajal oli meile kurbi uudiseid, et peame auto toimetama lähmasse autoremondi töökotta. Kui olime parandusse jõudnud, ei tulnud ka sealt häid uudiseid. Sealt öeldi ,et peame minema Riiga, kus on Suzuki parandus . Tellisime puksiiri, mis viiks auto Riiga ja endale tellisime takso. Sinna sõitis päris kaua ja pime oli juba. Kui Riiga jõudsime, ei leinud taksojuht seda asutust ülesse ja siis läks meil veel kauaem. Lõpuks nägime peaaegu terve Riia ära ja jõudsimegi sinna Suzuki esindusse.Kuid see asutus suleti tunni aja pärast. Parandajad ütlesid, et see on suur remont ja et sellega läheks väga kaua aega. Mõtlesime ,et tellime takso, millega saaks sõita läti eesti piirile ja seal tuleks meile autoga vastu isa sõbra naine. Nii me tegimegi auto jäi Riiga, aga seiklus ei lõppenud. Isa sõber läks hommikul Riiga auto esindusse. Sel hommikul hakati autot parandama. Mina isaga olime mu vanaema juures Pärnus ja isa sõbra lapsed olid oma vanaema juures.
Kuulsime ka häid uudiseid ,et Slovakkiasse sõit on tõenäoline. Mu vanaema viis meid Läti piirile ja sealt algas meie pikk reis, mis läks hästi. Olime Slovakkias 4 päeva, suusatasime palju ja puhkasime, tagasitee läks ilma viperusteta.

Tuesday, February 14, 2006

Armas kiisu!

Kui mul meel on kurb
teeb kiisu süles mul nurr-nurr
kui aga meel on mul hea
paneb sülle ta mulle oma pea.
Kuid öösel koos magame me sängis,
sest päeval kiisu palju mängis!

Friday, February 10, 2006

Mis on sõprus?

Hea sõber on see keda saab usaldada ja kindlsati peab olema ta aus .Kuid minu sõbral on hea iseloom ja seda ma hindan väga!Halb sõber on see kes valetab ja ta ei austa teiste mõtteid ei ole aus ja ei taha teistega oma asju jagada!Minul on sõbraks Oliver .Oliver on aus,abivalmis,tubli,enesekindel,heasüdamlik,lahke!Oleme olnud sõbrad juba 6 a tuttavaks saime ,aga Pärnus.Olen enda arvates hea sõber,kuid vahel olen kuri ja väsinud ning ei kuula teisi .Vahel ,aga võtan ühe asja ja ei vii seda lõpuni.